Najczęściej zadawane pytania

Umowa obowiązująca w naszej Agencji to Umowa Świadczenia Usług, tak zwana Umowa Zlecenia.

Dobrze jest znać przynajmniej podstawy języka, oczywiście im lepsza znajomość tym szybsza możliwość wyjazdu oraz zatrudnienia. Znajomość języka niemieckiego jest weryfikowana telefonicznie bądź osobiście w biurze.

Składki odprowadzamy od średniej krajowej tj. 4055,00 zł.

Oczywiście, że tak. Na cały okres delegowania zostanie Pani wyrobiona Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), dzięki której w razie potrzeby będzie Pani mogła skorzystać z usług lekarskich. Dodatkowo rodzina u której Pani będzie pracować otrzyma kopię formularza A1, który potwierdza legalność Pani zatrudnienia.

Stawki dla opiekunki zależą od stopnia znajomości języka niemieckiego. Mieszczą się w granicach od 800-1400 Euro netto. Im lepszy język, tym lepsza możliwość zarobienia większych pieniędzy:)

Czas wolny zawsze ustala się na miejscu z rodziną.

Nasza firma zajmuję się zorganizowaniem przejazdu. Oczywiście, jeżeli ma Pani zaufanego przewoźnika może Pani sama decydować którym przewoźnikiem chce Pani jechać.. Koszty podróży są zwracane na miejscu przez rodzinę, jest to kwota do150 Euro lub opłacane przez nas. Bilet lub potwierdzenie przejazdu należy zachować.

Wszystko zależy od zlecenia, czasami potrzeba jest opiekunka na zastępstwo i zdarzy się wyjazd na jeden miesiąc ale z reguły organizujemy dwu miesięczne wyjazdy. Jeśli rodzina wyrazi zgodę oczywiście jest możliwość pozostania dłużej.

Proszę się o to nie martwić. Jeśli Pani osobiście nie może pojawić się w biurze naszej firmy, wszystkie niezbędne dokumenty wysyłamy pocztą tradycyjna lub elektroniczną

Taka sytuacja również może się zdarzyć, ale z tym również nie ma problemu, bo wtedy dokumenty zostają wysłane na adres rodziny u której Pani podejmie prace.